U petak, 21. svibnja, bit će pretpremijerno prikazan dokumentarni film „Samo zaželi posao“.

Najava na poveznici: https://www.youtube.com/watch?v=8d94aMz5DTo&t=24s.

Film je prvi dokumentarni film koji svjedoči živote žena starijih od 50 godina, njihove teškoće pri traženju posla te veliku priliku u poslu gerontodomaćice, nužnom za kvalitetniji život sve starijeg stanovništva. Nastao je kao dio projekta Samo zaželi posao kroz koji je zaposleno 20 gerontodomaćica na poslovima pomoći u kući za više od 80 starijih osoba na području grada Kutine i okolice.

Film prikazuje i prati, od početka projekta u studenom 2019. godine, pet gerontodomaćica i njihove korisnike pri svakodnevnim susretima i obavljanju poslova nužnih starijim osobama za život i ostanak u samostalnim domaćinstvima.

Prvo javno prikazivanje filma bit će osigurane epidemiološke uvjete.

Projekt Samo zaželi posao, kojeg provodi Udruga za promicanje međugeneracijske solidarnosti PROMEZA, dio je projekta Zaželi sufinanciranog iz Europskog socijalnog fonda kojim se potiče zapošljavanje žena starijih od 50 godina sa završenom najviše srednjom školom.