Obveze gerontodomaćica i njihova uloga u životima starijih osoba kojima pomažu bit će prikazani u filmu Samo zaželi posao čija će prikazivanje biti objavljeno krajem svibnja.

Najava za film.

Film je nastao kao promidžbeni dio projekta Samo zaželi posao, s ciljem da se prikaže značaj projekta Zaželi i ovog humanog i plemenitog posla u životima osoba kojima je pomoć potrebna.

Film prikazuje i prati, od početka zaposlenja žena u studenom 2019. godine, pet grontodomaćica i njihove korisnike pri svakodnevnim susretima i obavljanju poslova nužnih starijim osobama za život i ostanak u samostalnim domaćinstvima.

Projekt Samo zaželi posao, kojeg provodi Udruga za promicanje međugeneracijske solidarnosti PROMEZA, dio je projekta Zaželi sufinanciranog iz Europskog socijalnog fonda kojim se potiče zapošljavanje žena starijih od 50 godina sa završenom najviše srednjom školom.